moalej
19 بهمن 1401 - 16:25

امید به آینده انقلاب بسیار است/مسئولیت و وظیفه خود را بشناسیم

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به برخی فتنه های دشمن در ۴۴ سال گذشته گفت: با این وجود امید به آینده انقلاب بسیار زیاد است.

به گزارش خبرنگار، آیت‌الله سید علیرضا عبادی ظهر چهارشنبه در دیدار با ائمه جماعت خراسان جنوبی اظهار کرد: در مباحث معرفتی بیش از هر چیز توجه به جایگاه انسان و مسئولیت او از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه یک عالم دینی نیز باید جایگاه و مسئولیت خود را به درستی بشناسد، بیان‌کرد: این مهم را با تأمل در احوالات علمای گذشته چون شیخ مرتضی انصاری می‌توان به دست آورد.

عبادی با اشاره به اینکه دین شامل همه امور حتی فکر و خیال و اندیشه انسان می‌شود، گفت: البته همه مسائل مرتبط با دین به خیمه آن یعنی نماز ارتباط پیدا می‌کند و از این جهت مسئولیت ائمه جماعت اهمیت فوق العاده‌ای دارد.

وی ادامه‌داد: مهندسی دین از نماز شروع می‌شود و تنها یک عبادت با حرکت‌های مخصوص و مشخص نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نماز بیش از آنکه یک حرکت جسمی باشد، حرکت روحی و روانی است، افزود: همه موضوعات دینی باید از این مجرا به مردم و جامعه منتقل شود.

عبادی با تأکید بر اینکه باید بدانیم یک مسلمان در خانواده، محل کار و اقتصاد و سایر مسائل چگونه رفتار کند؛ گفت: نباید به گونه‌ای باشیم که در مسجد رکوع و سجود را به جا بیاوریم ولی در خارج از مسجد خبری از دینداری و بندگی خداوند نباشد.

وی ادامه داد تحقق کامل آرمان‌ها و اهداف انقلاب و اسلام منوط به رفع موانع و تلاش همگانی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به برخی فتنه‌های دشمن در ۴۴ سال گذشته گفت: با این وجود امید به آینده انقلاب بسیار زیاد است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028047