moalej
13 بهمن 1401 - 14:37

رهبری واحد عاملی برای عدم انحراف انقلاب اسلامی ایران است

لارستان- مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: رهبری واحد عاملی برای عدم انحراف انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر، ماموستا عبدالسلام کریمی صبح پنجشنبه در همایش تخصصی «تبیین نقش و جایگاه اهل سنت استان فارس در تحقق تمدن نوین اسلامی» که با حضور شخصیت‌های برجسته کشوری و علما و روحانیون اهل سنت و شیعه جنوب فارس و مسئولان استانی و شهرستان‌های جنوبی استان در لار برگزار شد، بیان کرد: منطقه لارستان، انسان‌هایی بسیار خوب، باصفا و تقریبی دارد و ویژگی شاخص این منطقه که شاید در استان‌های تلفیقی وجود نداشته باشد یا کمتر باشد خیرین عزیز ما در منطقه لارستان است که در ساخت مسجد، بیمارستان، جایگاه‌های ورزشی، فرودگاه و… خیلی کمک کرده‌اند، باید دستان خیرین را بوسید.

وی تصریح کرد: یکی از دستاوردهای نظام و انقلاب، غیر از مسائل رفاهی، سیاسی و…، همین شعار سال ۵۷ است که الان هم شعار ما بعد از ۴۴ سال همان است «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی».

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی خاطرنشان کرد: بیشتر انقلاب‌های الهی در جهان معاصر بعد از یکی دو دهه منحرف شدند، چون رهبری واحد نداشتند، اما انقلاب ما نشأت گرفته از انقلاب رسول الله است، برای خدا قیام کرده‌ایم و در همه ابعاد به سرانجام نیکو خواهد رسید.

ماموستا کریمی با اشاره به شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» گفت: جمهوریت یعنی همه اقوام و همه باید در کنار هم باشند، هیچ قوم، مذهب و جنسیتی نباید به حاشیه رانده شود، همه باید احساس کنند که در این انقلاب مردمی، اسلامی و الهی سهیم، دخیل و شریک هستند، طبق قانون اساسی همه باید در جایگاه خودشان دیده شوند.

وی افزود: قانون اساسی مستنبط از قرآن است، مشکلی که الان داریم از قانون اساسی نیست، همانطور که مشکل جهان اسلام از قرآن نیست بلکه از عمل نکردن به کل قرآن است، در کشور ما هم مشکل از عمل نکردن به کل قانون اساسی است، باید همه را قبول داشته باشیم.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تصریح کرد: مذهب هر کسی قابل احترام و آزاد است، اما نباید اهانت کنیم، قید و بند درست کنیم، درجه اول و دوم نداریم، ما همه مخلوق خدا هستیم و خداوند اینگونه خواسته که یکی کُرد، یکی زن، یکی سرخ پوست و… باشد.

دین ما، دین خشونت و شمشیر نیست

ماموستا عبدالسلام کریمی خاطرنشان کرد: اگر نسبت به زن خشونت شود یا به وی اهمیت داده نشود مشکل ما هستیم، نه دین و مکتب مان، اشتباه مان را به حساب مکتب نگذاریم، اصل اسلام این است که فرقی بین زن و مرد قائل نیست و دین ما دین خشونت و شمشیر نیست، ما اهل شمشیر و سلاح نیستیم و اگر شمشیر برمی داریم برای دفاع و حذف شمشیرهای ظالمان است، نه برای هجوم، دین ما با شمشیر شروع نشد بلکه با علم، فرهنگ و ادب شروع شد.

وی اظهار داشت: ما ضد مردم نیستیم، ما نوکر، مدیون و برآمده از مردمیم، ما خودِ مردمیم که دشمنان چنین قلمداد می‌کنند ما ضد مردمیم و عده‌ای را در مقابل نظام قرار می‌دهند و آنها را فریب می‌دهند.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی افزود: بهانه دست ضد انقلاب ندهیم که دختران و پسران معصوم و کوچک ما را به خیابان‌ها بکشانند و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دهند، ما هم مخالف دیکتاتور هستیم، انقلاب ما هم علیه دیکتاتور بود، ما باید جهاد تبیین کنیم.

ماموستا کریمی تصریح کرد: شعار دکتر رئیسی در دولت سیزدهم تحقق عدالت اجتماعی بود، مگر هدف تمام انبیا این نیست؟

وی در مورد تمدن نوین اسلامی گفت: برای تحقق تمدن نوین اسلامی، ابتدا باید فرهنگ را درست کنیم، فرهنگ مقدمه تمدن است، فرهنگ مثبت منجر به تمدن مثبت و خوب می‌شود، برای رسیدن به این فرهنگ وظایفی بر عهده داریم، علما فقط امام مردم نیستند، بلکه امام مسئولان نیز هستند.

دین ما یکی است و آن هم اسلام است

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی اظهار داشت: شیعه و سنی مذهب است نه دین، دین ما یکی است و آن هم اسلام است، ریشه و تنه ما یکی است، هم و غم ائمه شیعه و سنی این بوده که اسلام را به ما بشناسانند، برای ما تبیین کنند و به دنبال اسم و رسم خودشان نبودند، بلکه ذوب شده در دین بودند.

ماموستا عبدالسلام کریمی تصریح کرد: علمای شیعه و سنی باید اول خودشان را اصلاح کنند، مشکلات داخلی شأن را حل کنند، سپس به مردم بگویند ما یکی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: هر کجا اختلاف بود منشأ آن شیطان است، هر نوایی که بر رحمت بدمد از رحمان است و هر ندائی که بر طبل تفرقه بکوبد از شیطان است، ما باید الگوی وحدت باشیم.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی افزود: برای تحقق این وحدت و تبدیل آن به فرهنگ و بعد تبدیل فرهنگ به تمدن، در اولین مرحله علما باید بین مردم بیایند؛ تبیین، مقدمه تبلیغ است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015042