moalej
23 دی 1401 - 16:09

امروزه در خیلی از عرصه‌های دانش در رده‌های اول دنیا هستیم

امام جمعه شیراز گفت: روزی مدعی بودند ایرانی‌هاچیزی نمی‌توانند بسازند اما ایرانی‌ها نشان دادند که بیش از این‌چیزها خدا هوش و استعداد و توان به آنان عنایت کرده است، امروز ما می‌توانیم ماهواره بسازیم، امروز موشک‌های مختلف نقطه‌زن قدرتمند داریم، امروز دانش ایرانی به جایی رسیده که در خیلی از عرصه های دانش جزء رده‌های اول دنیا هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، آیت الله دژکام ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها گفت: امروز روز میلاد فاطمه‌الزهرا (س) است؛ از خطبه حضرت زهرا یک جمله را یادآور می شوم که بحث حکومت الهی و خلافت ‌خداوند متعال و امامت معصومین بر جامعه انسانی را در همان روزهای اول پس از رحلت پیامبر (ص)، حضرت زهرا (س) در مسجد به صورت جدی مطرح کرد، فَجَعَلَ اللّهُ الإیمانَ تَطْهیراً لَکُمْ مِنَ الشِّرْکِ  اگر ایمان داشته باشید از شرک پاک می‌شوید، وَ طاعَتَنا نِظاماً لِلْمِلَّةِ اطاعت از اهل بیت (ع) که خلیفه خدا هستند نظام (هماهنگ کننده) برای ملت مسلمان است - نخ وسط دانه های تسبیح نظام است – اگر امت اسلامی می خواهد به صورت هماهنگ به سوی سعادت حرکت کند باید این اطاعت از ولی خدا را پیشه خود کنیم. 

خطیب نمازجمعه شیراز گفت: مسلما مقامات حضرت زهرا (س) در اینکه بخواهم بنده بگویم نشدنی است آنهایی که اهلش بودند هم گفتند قابل احصا نیست اما اشارتا برای اینکه مژده باشد عرض می‌کنم روز قیامت وقتی بانوی ما حضرت زهرا (س) وارد عرصه محشر می شود بر مرکبی از نور حرکت می‌کند می گویند خلایق احترام کنید که بی بی دو عالم آمده‌اند.

 نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: یک جمله این حدیث این است که در عرصه قیامت همه ایستادند برای حساب و کتاب و حضرت زهرا (س) هرکس محب این حضرت باشد را با خود جمع می‌کند و با خود به بهشت می برد این مقامی که حضرت زهرا (س) دارد برای شما که نسل در نسل با محبت زهرا و اولاد زهرا به دنیا آمدید و رشد کردید مایه امیدواری است و خدای متعال نصیب همه ما شفاعت آن حضرت را بفرماید

وی افزود: در هفته آینده یاد چند شهید بزرگ را باید گرامی بداریم که اینها از سادات بودند، گروه فدائیان اسلام که در هفته آینده سالروز شهادت نواب صفوی و یاران و همکاران ایشان است، برای عزت ایران و اسلام خیلی تلاش کردند. اینکه یادی از شهدای بزرگوار می‌کنیم برای این است که خودمان از آنها یاد بگیریم این مرد بزرگ به کمک یارانش روزی که در مجلس ایران توسط نخست وزیر آن موقع داشت ایران و ایرانی تحقیر می‌شد آمدند به میدان و جلوی آن کسی که ایرانیان را تحقیر کرده بود گرفتند.

 آیت الله دژکام گفت: آن روز مدعی بودند ایرانی‌ها حتی یک لولهنگ هم نمی‌توانند بسازند، (این را نخست وزیر آن زمان در مجلس ما گفت و خیلی‌ها تایید کردند) اما امروزی که خاطره شهید نواب را گرامی می داریم، ایرانی‌ها نشان دادند که بیش از این‌چیزها خدا هوش و استعداد و توان به آنان عنایت کرده است، امروز ما می‌توانیم ماهواره بسازیم، امروز موشک‌های مختلف نقطه زن قدرتمند داریم. امروز دانش ایرانی به جایی رسیده که در خیلی از عرصه های دانش جزء رده های اول دنیا هستیم.

وی افزود: اینها همه به واسطه غیرتی که امثال شهید نواب صفوی داشته است به دست آمده است، که خدا به مغز و هوش ایرانی‌ها کم نداده است اما تنبلی‌ها و دنیاخواهی در آن زمان نمی‌گذاشت ایرانی‌ها رشد کنند، اما امروز ان شاالله این حرکت با خوبی و قدرت و با عظمت پیش می رود و به زودی نتیجه‌های بهتر و والاتر را شاهد خواهیم بود.

خطیب نمازجمعه شیراز گفت: در عرصه انرژی اتمی؛ رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که به دانشگاه شیراز آمد گفت که مسیر فناوری هسته ای را به سمتی می بریم که بهره مندی اقتصادی زیادی شامل کشور می شود. برخی از استادان این استان هم مباحث مفصلی در خصوص دستاورد ها ارائه می کردند که باید عمومی تر برای مردم و جوانان توضیح داده شود. ما فقط در بحث رادیودارو میلیون‌ها دلار می‌توانیم برای کشور ارز آوری داشته باشیم. اینها کارهایی است که جوانان ایرانی انجام می دهند به واسطه کار نواب صفوی‌ها است که خودباوری را در ما زنده کردند.

پایان پیام/

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 974610